9 comments on “Papież Benedykt XVI podjął decyzję o rezygnacji z urzędu Biskupa Rzymu, Następcy św. Piotra – treść przemówienia z 10 lutego 2013 roku

 1. Po ogłoszeniu tej decyzji nad Watykanem przeszła burza a jeden z piorunów uderzył w kopułę Bazyliki św. Piotra.
  Burza to zadziwiające zjawisko i objawia moc Stworzyciela. Wszak Hiob rozważając objawianie mocy Boga, władającego siłami natury, zastanawiał się nad tym : „Lecz któż zrozumie grom wszechmocy jego?” Być może jest to znak gniewu Boga.
  Papiestwo jest to funkcja dożywotnia więc decyzja raczej należy do Boga.

 2. Natomiast w wierzeniach słowiańskich miejsce, w które uderzał piorun było święte. Bo Słowianie, zwani poganami, także wierzyli w Boga, nawet podobnie GO nazywali. Świętowit (Pan Święty). Światowit (Pan Świata) – ten, który cały świat widzi. Posąg wyrzeźbiony w drzewie z czterema obliczami skierowanymi w cztery strony świata to nie złoty cielec – kult bogactw materialnych.
  „Gdzieś dzwonią ale nie wiem, w którym kościele”.

 3. Można by powiedzieć… składamy Bogu w podzięce, ofiarowujemy to co mamy najcenniejszego; złoto, klejnoty i… wydało się – to jest dla ludzi cenne.
  Nie tędy droga do Pana Boga. Tu chodzi o dusze.

   • Chyba bardziej musiał niż chciał.
    Już dziś banki odblokowały im płatności kartami. Straty ponoszone przez Watykan z powodu blokady elektronicznych płatności szacowano na około 30 tysięcy euro dziennie. Finansjera rządzi.
    Prawdziwy powód zna Papież i Bóg.

 4. Łukaszu, dziś (piątek) rano na Uralu spadł deszcz meteorytów. W Czelabińsku jest dużo rannych, zniszczone setki domów, ludzie są przerażeni tym co widzieli! Wieczorem ok 20.25 bardzo blisko Ziemi przeleci asteroida! To olbrzymi kamień o nieregularnym kształcie więc nie da się przewidzieć trajektorii lotu. Pamiętasz, że w zeszłym roku, w Moskwie Ręka pisała na niebie ostrzeżenie (tak jakby Mane Tekel Fares)?
  Coś się dzieje! My-ludzie nie znamy się na tym, nie umiemy odczytywać znaków ale gdzie są mędrcy, kapłani tych czasów? Czy na prawdę nikt nie wie o co chodzi? Co na to Ewangelia? Pasterz Kościoła odszedł… „kamienie będą wołać”???

  • Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale miałem problemy z komputerem i do tego brak czasu, aby go naprawić. Tak, pamiętam Mene-Tekel. Coś zaczyna się dziać. Powinniśmy teraz skupić się na modlitwie, nic innego w sumie do roboty nie mamy ;) Musimy zaufać Panu, będzie dobrze.

   • To tylko komputer, nie należy przywiązywać się do rzeczy. Tak wiele dzieje się ostatnio na świecie, że można zwariować przez te „ciekawe czasy” więc lepiej się wyłączyć na jakiś czas a modlitwa uspokaja duszę:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s