12 comments on “National Geographic wyemitowało premierę ruskiego filmu o Smoleńsku

 1. „- w okolicach lotniska Siewiernyj nie ma żadnego parowu; tam jest tylko równina”
  Co za kłamstwo. Wejdź sobie w Google Earth, wpsz Smoleńsk i najedź myszą na pas lotniska. Początek pasa znajduje się na wysokości 231 m. Przesuń mysz w lewo kawałek, a otrzymasz 215-217 m, czyli 15 metrów nizej! Co, obraz z amerkańskiego satelity to też kłamstwo???

  • A reszta argumentów jest tak samo wyssana z palca, jak ta o braku parowu. I kto tu kłamie??? W każdym sądzie po tak oczywistym kłamstwie (może je zweryfikować każde dziecko majace dostep do internetu) czeźwo myślący nie da innym argumentom wiary.

 2. Dlaczetgo zwolennicy Pis i teorri spiskowych nie przyjmują ewiedentynych faktów i dowodów zrozumiałych nawet dla dzieci i nastolatków?! Wszystko jest proste jak drut! Było wiele niesprzyjających okoliczności , a do tego doszedł polski i ruski debilizm, bałagan i nieporządnictwo + tchórzostwo obu stron. Każdy bał się zwierzchników – więc próbowano lądować. Co to za nonsen że, nie było nacisku! Same okoliczności i obecność prezydenta ( i to znanego z różnych zachowań) i generalizji w JEDNYM SAMOLOCIE to już był nacisk!
  Trzeba być ostatnim idiotą żeby napakować cały samolot takimi ludźmi ( dla dodania sobier rangi i splendoru). Uroczystości katyńskie odbyły się parę dni wcześniej. Po co było się pchać ( jak zawsze zresztą ) ze swoim schizmatycznymi , uroczystościami?! Patriotyzm nie polega na martyrologii, rozdrapywaniu ran i mogił ( dosłownie) tylko np. do przyznania się do błędów . Do tego że jesteśmy nieporządni, bezmyślni i czasem brawurowi ( niestety) – inne narody takie nie są i zawsze lepiej na tym wychodzą. Indempendent słusznie skomentował w pierwszych dniach po katastrofie pisząc, że gdy małość, animozje i zakompleksienie spotkają się z różnymi przeciwnościami losu to mamy gotową tragedię na miarę szekspirowską. Koniec kropka. Tacy jesteśmy. Raport MACu NIESTETY ! jest prawdziwy! Można coś zmienić tylko rozpoznając swoje błędy i przyznając się do nich. A pilot nie powinien ulegać presji obecności prezydenta, generała i ważnych uroczystości… To czyste „polactwo” ( określnie nie moje ale tutaj pasuje.

  • Daj dowody na te naciski! Ach, zaraz przecież w Polsce nie mamy ani czarnych skrzynek ani wraku Tupolewa. Co lepsze jedna z nich podobno zaginęła…
   Obejrzyj film „Anatomia Upadku” skoro według Ciebie wszystko jest takie „proste jak drut”. A propo druta to bez problemu można nim kręcić i wyginać na wszystkie strony.

  • Patriotyzm to także poznawanie prawdy. Mało kto zna się na lotnictwie więc każdą bajkę można opowiedzieć, jednak są naoczni świadkowie jak technik JAK-a, który był wówczas na lotnisku, niestety już nieżyjący. Zdążył powiedzieć co wie, np „…GPS wszystkich wyprowadzał na lewo. Przecież Tu-154 też schodziło na lewą stronę. Ił dwukrotnie tak samo.” Duży samolot musi dokładnie wycentrować!
   Relacja fachowca, proszę bardzo
   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dostalismy-zgode-na-50-metrow-tu-154-i-il-tez,138702.html

 3. Rejestrator K3-63, który nie został odnaleziony, popularnie zwany czarną skrzynką, zawierał zapis na taśmie w opancerzonym zasobniku, który gwarantował jej niezniszczalność więc nie mógł ot tak sobie wyparować!!! Tam jest bardzo ważny, optyczny zapis lotu. Chyba, że wcale jej tam nie było…

   • Wiesz co przyszło mi na myśl… że to niezłe miejsce na bombę. P o d podłogą w kabinie pasażerskiej kilkadziesiąt centymetrów wolnego miejsca.

   • Oj. Łukaszu nie wyciągaj pochopnych wniosków, nie jestem nawet teoretyczką a bombkami interesuję się tylko raz w roku, przed Bożym Narodzeniem :)
    To tylko owca myśli a cała jej „wiedza” pochodzi z internetu. Nawet pasuje to umiejscowienie do badań prof.Biniendy o rozerwaniu kadłuba od spodu i stąd płaty wywinięte na zewnątrz. Przy okazji dowiedziałam się, że skrzynek powinno być 5 a nie 2 czy 3 i to piąta nie została odnaleziona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s