4 comments on “Tusk nie był internowany

 1. W czasach ruchu „Solidarności” Tusk nie był znany w Polsce. Po oddolnym rozpoczęciu protestów w kraju, pojawiły się na scenie osoby z kręgów utajnionej opozycji; KOR-u: J.Kuroń, J.Olszewski, A.Macierewicz, H.Wujec, Z.Romaszewski, B.Borusewicz. bracia Kaczyńscy oraz inni. Oni wzięli stery w swoje ręce, o nich mówiono i spotykano ich na zebraniach Komisji Krajowych. Natomiast D.Tusk gdzieś, kiedyś mignął na jakimś spotkaniu ale bardziej jako słuchacz, obserwator (?),
  Prawdopodobnie „ktoś” się na nim poznał, że jest ambitny, inteligencji mu nie brak więc może został zwerbowany przez wywiad.
  Bo – spójrzmy prawdzie w oczy- Polską rządzą tajne służby a politycy to tylko marionetki, które maja robić niewinne miny i uśmiechać się nawet gdy na nich Naród pluje. Za to im płacą a, że ich bogiem jest pieniądz więc nie wiedzą co to cześć i honor.

  • Tak jest. Dostają odgórne rozkazy by niszczyć Polskę, okradać ją, ile tylko wlezie. Im bardziej rozsprzedadzą Rzeczpospolitą, tym łatwiej będzie ujarzmić naród. Wielu młodych uciekło za granicę, a starsze osoby nie dadzą rady z nimi walczyć.
   Krótko mówiąc: Dziel i rządź.

  • Ja bym powiedziała tak: Dziel mądrze i rządź sprawiedliwie.
   Jeśli ktoś tej sentencji nie rozumie, nie potrafi właściwie zinterpretować, objaśnić – to nie nadaje się do zarządzania państwem.
   „Nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz”! Jednak mam wrażenie, że on potrafi ale robi akurat przeciwnie do tego czego oczekują Polacy. Działa destrukcyjnie na naród a co za tym idzie – na Polskę. Wniosek jest oczywisty.
   Wracając do treści wpisu… po wywołaniu wojny jaruzelsko-polskiej (tak jak pamiętam) zapanował śmiertelnie poważny spokój i raczej nikt się nie upijał, wzrosło zagrożenie a jednak działali – pisali i rozrzucali ulotki, zakładali radiostacje na dachach, przebijały się w TV migawki „Solidarności”.
   Ślepowron powiedział wówczas „Historia mnie oceni” – więc ocena została wystawiona przez następne pokolenia. Jakim prawem wojsko, policję używa się przeciw Narodowi? To bezprawie, totalitaryzm. A taka była normalność w PRL-u. Poznań 1956, Gdańsk1970, Polska1981. Mordowanie Polaków trwa nadal.
   Gdy dodać do tego to co się dzieje w innych częściach świata, to wygląda na eksterminację narodów.

   • A może odwrotnie: Rządź mądrze i dziel sprawiedliwie. Tak czy siak do rządzenia i dzielenia niezbędna jest i mądrość i sprawiedliwość. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s